Kdo jsem a jak pracuji

Pracuji s dospělými a dospívajícími lidmi v analytické jungovsky orientované psychologii, tedy ve směru hlubinném, psychodynamickém. Ráda pracuji také se symbolickým materiálem, který se umí na danou věc, situaci či obtíž podívat z jiného úhlu a propojit souvislosti, které by nás nemusely vůbec napadnout. Takovým materiálem mohou být např. sny, obrazové karty, aktivní imaginace nebo kresba.

Lidé se na mě obracejí s potížemi se sebepojetím, úzkostmi, depresemi, vztahovými obtížemi, osobními krizemi, psychosomatickými obtížemi nebo v rámci osobnostního rozvoje. Velmi důležitými aspekty ve spolupráci jsou pro mě vzájemné naladění, důvěra, respekt a individuální přístup ke každému klientovi. Klienta pouze provázím na jeho cestě a pomáhám mu opět nalézt ztracenou sílu, směr, smysl. Klient sám je největší odborník na svůj život.

Odborné vzdělání a praxe

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na UP Olomouc a v současnosti pracuji jako psycholog ve zdravotnictví na klinice Psyon, ve své soukromé praxi a účastním se studie PSIKET v NUDZu, která se zabývá antidepresivním potenciálem psychedelik. Jsem zařazena do předatestační přípravy v oboru klinická psychologie, věnuji se psychoterapii a psychodiagnostice dospělých osob. Jsem frekventantkou hlubinného, jungovsky orientovaného psychoterapeutického výcviku a pracuji pod odbornou supervizí. Má další terapeutická a diagnostická praxe je z psychoterapeutického sanatoria Ondřejov, které se specializuje na léčbu psychóz, dále např. také z rehabilitačního ústavu a také jsem působila jako krizový intervent. Absolvovala jsem mnoho kurzů podporující mou profesi, jako je Kurz krizové intervence, psychosomatiky, kroměřížský kurz hypnózy apod.

Důležitou oblastí mého zájmu jsou také psychedelika a rozšířený stav vědomí. Věřím v léčivý potenciál ve správném setu a settingu. Můj zájem odstartoval sebezkušenostní seminář v centru Takiwasi v Peru, které se zaměřuje na léčbu drogové závislosti a využívá právě domorodé rostliny k léčbě. K mé velké radosti se možnost pracovat s psychedeliky asistovanou psychoterapií otevřela také v ČR ve formě kliniky Psyon, kde klienty provádím ketaminem asistovanou psychoterapií. Zkušenosti s rozšířenými stavy vědomí mám také z centra Holos, kde jsem sittrovala u holotropního dýchání.


Ozvěte se mi

terapiehrbacova@gmail.com

psyon.cz

Praha

Psyon - Psychedelická klinika, Čistovická, Praha 17, Česko

Array ( [address] => Psyon - Psychedelická klinika, Čistovická, Praha 17, Česko [lat] => 50.0746307 [lng] => 14.3225955 [zoom] => 8 [place_id] => ChIJOfs41H2_C0cR131UUTqmqrU [name] => Psyon - Psychedelická klinika [street_number] => 249/11 [street_name] => Čistovická [state] => Hlavní město Praha [post_code] => 163 00 [country] => Česko [country_short] => CZ )


Mgr. Alena Hrbáčová

Volné kapacity

Dlouhodobě Intervence

Jak pracuji

Online Osobně

Směr terapie či integrace

Integrativní Psychoanalytická Psychodynamický/hlubinný

Možnost platby

Hotově Převodem

Smlouva s pojišťovnami

Nemám smlouvu se ZP

Jazyk

Český

Poslední aktualizace: 30. 05. 2024