Kdo jsem a jak pracuji

Uvědomění si dynamické povahy života a psychických dějů, otevřenost “ne ideálním” aspektům “já”, například hloubce jeho sociokulturního podmínění, je součástí náhledu, jež je společný pro oba způsoby sebeexplorace, tedy pro psychoterapeutickou a psychedelickou praxi. K tomuto náhledu lze přidat radost z epistemického procesu či pocit volnosti, jenž nahrazuje původně převládající strach.

Psychedeliky a psychoterapeuticky navozené stavy sebenáhledu mají mnoho společného, vzájemně se doplňují, či se přímo propojují v rámci “psychedeliky asistované terapie”. Nutno však dodat, že tato psychedelická “introspekce” nemusí být plně vědomá, jelikož jedinec ne vždy disponuje patřičnou psychickou kapacitou, schopnou diferencovaně rozpoznat dynamiku změny, princip vzniku a zániku sebereferenční struktury s její sítí obranných mechanismů. Tato nereflektovaná proměna se následně potýká s nutností integrace do “běžné” psychické krajiny, neboť se jeví jako cizorodá a těžko identifikovatelná zkušenost. Taková zkušenost může být seberozvojově stimulující, ale zároveň může přerůst do “spirituálního bypassu”, neboli do pozice statické, vnitřní autority, jež má negativní vliv na celkovou psychickou pružnost.

Co se týče mého přístupu, je zaměřen na překonání vnitřního konfliktu mezi reálným „já“ a sebekritickým hodnocením, jenž vzniká na základě sociokulturních představ o tom, co je „správné“ a co nikoli. Tento konflikt brání dosáhnou plného vnitřního souladu a hlubší sebereflexe. Rozřešení tohoto konfliktu vede k vnitřní volnosti a celistvosti.

„Hlubokou vnitřní potřebou člověka, je směřování k celistvosti a vnitřní svobodě. Tato cesta může být komplikovaná a plná překážek. Není to ale neřešitelná záležitost.“

Odborné vzdělání a praxe

  • Mgr. Ph.D. psychologie
  • frekventant výcviku PCA

Ozvěte se mi

alyah@email.cz

+420 773 980 035

Praha

Korunní 115, Vinohrady, Česko

Array ( [address] => Korunní 115, Vinohrady, Česko [lat] => 50.0755557 [lng] => 14.4561408 [zoom] => 8 [place_id] => ChIJTWRbO32TC0cRDhJMZTHHywQ [name] => Korunní 1779/115 [street_number] => 115 [street_name] => Korunní [state] => Hlavní město Praha [post_code] => 130 00 [country] => Česko [country_short] => CZ )


Mgr. Alex Cilvikovskij Ph.D.

Volné kapacity

Dlouhodobě Intervence

Jak pracuji

Online Osobně

Směr terapie či integrace

Humanistická/Rogersovská

Smlouva s pojišťovnami

Nemám smlouvu se ZP

Cena od

800 Kč/sezení

Jazyk

Český Ruský

Poslední aktualizace: 11. 10. 2023