Meskalin

Vůbec první psychedelikum, jež vzbudilo pozornost západního světa a sehrálo důležitou roli v rozvoji psychedelické kultury v této oblasti. Pochází z kaktusů peyotl (Lophophora williamsii), San Pedro (Trichocereus pachanoi) a některých dalších. Již po staletí je užíván původními obyvateli Severní a Střední Ameriky jakožto sakrament.

 

Podobně jako ostatní klasická psychedelika navozuje intenzivní stavy vyznačující se různými smyslovými efekty, posílením emocí, vstupem podvědomých obsahů do vědomí, změnami ve vnímání času a mystickými prožitky přesažení sebe sama, během kterých člověk ztrácí ponětí o své osobní identitě a prožívá pocity spojení se s veškerenstvem. Meskalin účinkuje dlouze, až čtrnáct hodin, s velmi pozvolnou dynamikou nástupu prožitku.

 

Ačkoliv sehrál ústřední úlohu v raném objevování psychedelik západní společností a byl i aktivně zkoumán pro lékařské užití před svým zákazem v sedmdesátých letech. V dnešní době již nepředstavuje jednu z nejaktivněji zkoumaných substancí a pomyslnou pochodeň předal jiným látkám, především psilocybinu.


Líbí se Vám co děláme?
Podpořte tento i další naše projekty.

PODPOŘIT PŘES DARUJME.CZ

Sdílet článek

Podobné články